Image
21 augusti, 2020

Spela i Björklidens Brommamästerskap och fortsätt fira Bromma Golf 20 år! Söndag 30/8 -20!

Välkommen att tävla i klubbens Brommamästerskap på Bromma Golf 30/8. Tävlingen spelas som slagtävling över 18 hål och bollen spelas tills den är hålad. Tävlingen är öppen endast för Björkliden-medlemmar och avgörs i klasserna Herrar, Herrar 60+, Damer, Damer 60+, Juniorer (t o m 21 år). Förutom äran och medalj kvalificerar sig vinnaren i respektive klass till den stora säsongsfinalen Race To Bodaholm (26/9) med säsongens största prisbord. Notera att deltagande i Björklidens Brommamästerskap är kostnadsfritt för dig med Bromma Golf i ditt medlemskap men antalet platser är begränsat till 48. Först till kvarn gäller….. 

Efter målgång bjuder klubben på lunch och det blir gemensam prisutdelning. I tävlingen finns även några specialpriser. Vi fortsätter att fira att Bromma Golf fyller 20 år!!!   

Välkommen söndag 30 augusti! 

Anmäl dig via den här länken >>