Image
31 mars, 2018

Säsongskick-off med Björklidens Golfklubb

Föreläsning! Mat & Dryck! Trevligt samvaro!

Torsdag 19 april 2018 kl 18.00 på Engelen i Gamla Stan,

Kornhamnstorg 59B, Stockholm.

Vi inleder med en inspirerande och lärorik föreläsning av Jenny Hagman – ”Träna från grunden för att hålla i längden”.
Jenny visar och beskriver hur du bygger din sving från grunden för att den ska fungera i längden. Fokus ligger på fysisk och mental träning. Jenny har varit huvudtränare i Svensk Golf och är golf pro, medicinsk yoga- och mindfulness-instruktör, coachar individer och företag inom utveckling, träning och ledarskap, samt driver Idrotts- och Ledarskapspodden – med mera. Det blir mycket intressant att lyssna på henne.

Föredrag & Taco Buffé & 1 öl/vin/vatten. Specialpris endast 100:-!!!

Ta med dina golfvänner!

Anmäl genom att swisha 100:-/medlem (150:-/övriga) till klubbens kassör 0702-47 99 40 senast 14 april!

Välkommen!