
11 februari – 16:00 – 20:00
Precis som tidigare kör vi 2-timmarspass med två deltagare på varje matta med Trackman golfsimulatorer. Priset blir något högre men innebär också en kvalitetshöjning jämfört med tidigare men genom ditt medlemskap i Björklidens GK får du alltid tillgång till de bästa priserna. Bokningen öppnar normalt torsdag-fredag för kommande veckas träning.
Träning med Johan en gång i månaden
Träning med vår Pro Johan sker en gång i månaden, en timme per tillfälle. Damgruppen startar som vanligt kl 16 med spel på bana en timme innan Johan tar över och leder träningen mellan 17.00 och 18.00. Mixgruppen startar kl 18.00 och börjar direkt passet med Johans träning fram till 19.00 och spelar efter det en bana fram till kl 20.00.
Träning med Johan sker följande datum.
- 12 november, ja vi startar den nya säsongen med en träning!
- 3 december
- 14 januari
- 11 februari
- 4 mars
Det är en timme träning + en timme fritt spel.
Kostnaden för damgruppen inklusive träning med Johan är 255 kr per person och för mixgruppen 280 kr per person. Skillnaden i pris beror på ett högre pris/matta efter kl 17 på vardagar.
Ordinarie priser onsdagsträning utan Pro, för dam- och mixgruppen
Damgruppen, 16.00 – 18.00 pris 175:-/person
Mixgruppen, dam/herr 18.00 – 20.00 pris 200:-/person
För att allt ska flyta bra bör du vara på plats redan en kvart innan träningstiden dvs 15:45 för damer och 17:45 för mix herrar/damer. Då får du tid att värma upp och hitta din matta och mattkamrat. Parkering finns både på bak och framsidan, på framsidan kostar det 5 kr timmen. På baksidan finns några få gratisparkeringar, men glöm inte p-skivan i bilfönstret.
Observera att anmälan är bindande, blir du sjuk eller får andra förhinder måste vi få in en reserv om deltagaravgiften ska kunna betalas tillbaka. Platsen kan dock överlåtas på annan medlem. Bokningen öppnar normalt torsdag-fredag för kommande veckas onsdagsträning och stänger måndag kväll 19.00.
Här bokar du din plats till träning med Johan 11 februari
Häng på nu du också och kom med i gänget!
Ginger och Berit samt Jan och Jarl
Björklidens Golfklubb
Hur du hittar till Scratch Golf:
Scratch Golf, Ekbacksvägen 32 (tvärgata till Norrbyvägen) i Bromma. Det går även att nyttja tvärbanan hållplats Norra Ulvsunda eller buss 129, Ekbacksvägen alt. Buss 176 eller 177, Norrbyvägen.
11 februari – 16:00 – 20:00
11 februari – 16:00 – 20:00
